KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 5703552
*
nr 570 3552
Skulptur
Keramik, Kina, höjd: 63
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2009
kl 17:55:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 10:57:01
1
400 kr
9/3 12:57:15
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konsthantverk skulptur
-
6091 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
6054 Skulptur
Alessandro Moretti (1870-1953), man med pipa, kera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:44
-
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:50
-
4140 Skulptur
David Wretling (1901-1986), Sverige, lergods, kryp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:14
-
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
-
6109 Skulptur
Glas, Clown. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:28
*
Skulptur
nr 570 3552
Skulptur
Keramik, Kina, höjd: 63
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 10:57:01 | 1 | 400 kr |
9/3 12:57:15 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konsthantverk skulptur
-
6091 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
6054 Skulptur
Alessandro Moretti (1870-1953), man med pipa, kera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:44 -
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:50
-
4140 Skulptur
David Wretling (1901-1986), Sverige, lergods, kryp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:14 -
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15 -
6109 Skulptur
Glas, Clown. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:28